Totem tabela nedir? Ne işe yarar?

Totem tabela, açık alanlarda sıklıkla kullanılan ve boyutu istenildiği gibi ayarlanan reklam çeşitlerinden birisidir. Genellikle cadde kenarlarında ve şehirlerarası yollarda sıklıkla kullanılmaktadır. Totem tabelaları, görsel bir reklam olduğu için genellikle kurumların ve büyük mağazaların fark edilmesi için kullanılmaktadır. Totem tabela boyutları uzaklığa ve reklamın çeşidine göre ayarlanabilmektedir.

TOTEM TABELA NASIL YAPILMAKTADIR?

Totem tabela mutlak surette uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Bu işle uğraşan ve alanında başarılı çalışmalara imza atan kişiler ya da firmalar, kaliteli tabelalar ortaya koyar. Totem tabelalar; öncelikli olarak tasarlanır ve grafikleri de vektör tabanlı olan programlarda hazırlanır. Tasarlanan ve hazırlanan bu grafikler daha sonra alüminyum tabakalara geçirilir, bu sırada da metal kesiciler kullanılır. Daha sonra iç bölümlerde bulunan metal iskeletler üzerine hazırlanan bu alüminyum tabakalar giydirilmektedir. Eğer tabelaların ışıklı olması istendiyse iç kısma elektrik kabloları da döşenmektedir. Bu tür tabelaların büyüklüğünü anlamak için şu örneği vermek yeterli olacaktır: Elektrik kablolarını tabela içine yerleştirirken, bu işi yapan çalışanlar tabela boruları içerisinde rahatlıkla hareket edebilmektedir.

TOTEM TABELA ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Totem tabelalar, kullanım alanı ve boyutlarına göre çeşitlere ayrılmaktadır. Totem modelleri şu şekildedir:

-Işıksız totem

-Işıklı totem

-Çift bacaklı totem

-Likit totem

-Kompozit totem

-Alüminyum totem

-Çelik saç totem

-Profil totem

-Vinily germe totem

TOTEM TABELA YAPILIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Müşteri eğer totem istiyorsa, mutlaka bu konuda iyi düşünmeli ve öyle karar vermelidir. Totem tabelalar yapılırken şu adımlara dikkat etmek gerekir:

-Totem tabelanın yerleştirileceği yer doğru seçilmelidir. Yere göre boyut belirlenip, ölçülendirme de buna göre yapılmalıdır. Aksi takdirde istenilen etki yaratılamayabilir.

-Totem tabelanın yerleştirileceği bölgeye mutlaka beton dökülmelidir. Bu yerin güçlendirilmesini sağlar.

-Totem tabelanın fırtınalı havalarda yıkılmaması için dayanıklı ve yeterli malzeme kullanmak gerekmektedir.

AVANTAJLARI NELERDİR?

-Totem tabelalar gösterişli olmalarından ötürü, uzaktan fark edilebilmektedir.

-Açık alana yerleştirilen bu tabelalar, firmanın tanınırlığını olumlu yönde etkiler.

-Güzel renkler ve kaliteli tasarımla hazırlanan totem tabelalar, dikkat çeker. Müşterinin ilgisi firmaya yönelir.

Firmanızın reklamını etkili bir biçimde yapmak istiyorsanız bu tabelaları tercih etmelisiniz.

Tabela Çeşitleri

Tabela Çeşitleri ve İş Yerlerine Olan Faydaları

İş yerleri ve markalar için oldukça önemli olan tabela çeşitleri, bütçenize ve sektörünüze göre şekillendirilebilmektedir. Firma olarak hazırladığımız tabelalar, hedef kitlenize ulaşmanızı sağlayacak ve tanıtımınızı da kaliteli bir biçimde yapmanıza fırsat tanıyacak.

Tabela Çeşitleri

TabelaGo olarak ürettiğimiz tabela çeşitlerinde ön planda totem ve ışıklı tabelalar bulunmaktadır. bunun dışında bütçeye uygun olarak hazırladığımız diğer tabelalar da müşterimizin beğenisini kazanmaya devam etmektedir.

Peki nedir tabela çeşitleri, ne gibi faydaları bulunmaktadır?

Totem Tabela: Totem tabela, genellikle büyük ölçekli firmalar tarafından tercih edilmektedir. Tabela çeşitleri arasından en büyük ve en gösterişli türlerden olan totem, cadde kenarlarına yerleştirildiği zaman gün içinde binlerce insana rahatlıkla ulaşabilmektedir. Totem tabela da kendi içerisinde ışıklı, ışıksız, likit, tek ve çift bacaklı, kompozit, alüminyum, vinily germe, çelik sac ve profil olarak çeşitlere ayrılmaktadır. Bu çeşitler arasından sizin için en faydalı hangisi olacaksa onu seçmenizi öneriyoruz.

Kutu Harf Tabela: Firmaların genellikle logolarını tabela biçiminde hedef kitlesine göstermek amacıyla tercih ettiği kutu harf tabela modelleri, tabela çeşitleri arasında en çok tercih edilenlerdendir. Tasarım açısından sınırsız seçenekleri olan bu modelleri incelemek isterseniz kutu harf tabela sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Tabela Çeşitleri

Işıklı Tabela: Işıklı tabelalarda aydınlatma sistemleri kullanılmaktadır. Bu sistemler tabelanın tasarımına ve çeşidine göre değişim gösterebilir. İsteğe bağlı olarak aydınlatma sistemi bakımından neon, florasan led ve dıştan aydınlatma yöntemleri kullanılmaktadır.

Neon Tabela: En çok dikkat çeken tabela çeşitlerinden birisidir. Hem gece hem de gündüz vakti hedef kitle tarafından rahatlıkla görülebilir. Küçük cam borular ile elde edilen bu tabela, estetik anlamda göze hitap eder ve mekana güzellik katar. Genellikle eğlence mekanları, barlar, restoranlarda kullanılır.

Işıksız Tabela: En çok kullanılan tabela sistemlerinden birisi ışıksız tabelalardır. Küçük şirketlerden büyük şirketlere kadar bu tabela çeşidi hem dış hem de iç mekanda sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir. Standart görsellerin süslediği ışıksız tabelaların tek dezavantajı gece karanlığında rahat bir biçimde görülememesidir.

Alüminyum Tabela: Çoğu işletmede kullanılan alüminyum tabelalar, tasarım açısından oldukça şık durmaktadır. Genellikle ofis içlerinde tercih edilen bu tabelalarla müşterilerinizi kurumsal ve nezih bir ortamda karşılama imkanı elde edebilmektesiniz. Dilerseniz bu tabelalara aydınlatma sistemi ekletmeniz de mümkündür.

Altın Kompozit Giydirme - Altın Fileli Krom Harf Tabela - Leyla İnanır - Kurtköy

Altın Kompozit Giydirme – Altın Fileli Krom Harf Tabela – Leyla İnanır – Kurtköy

Leyla İnanır Bayan Kuaförü ve Güzellik Merkezi için cephe giydirme ve pilon totem uygulaması yaptık. Eski cephedeki tabelalar sökülerek yeni, güçlü ve şık bir görünüme kavuşturuldu. Leyla İnanır’ın Kurtköy şubesine Altın Kompozit Giydirme, Altın Fileli Krom Harf  ve Pilon Totem Tabela gibi profesyonel tabela uygulamaları yapıldı.

Altın Kompozit Giydirme

Binanın cephesindeki kompozit ve tabelalar söküldü. Yerine Asaş marka simli ve parlak bir görünümü olan siyah kompozit uygulandı. Ayrıca Altın görtünümlü ayna kompozitlerle cephe tasarlandığı gibi süslendi.

Diğer kompozit altın kompozit giydirme uygulamalarımızı görmek için tıklayınız…

Altın Fileli Krom Harf Tabela

Cephe kompozitler üzerine altın pileli krom harf yapıldı. İçten aydınlama olarak yapılan bu fileli krom harfler 304 kalite gold paslanmaz kullanılarak imal edildi. Diğer krom harf çeşitlerini görmek için tıklayınız.

Pilon Totem Tabela

Eski Pilon Totem Tabela Yerine yeni cephenin tarzına uygun bir şekilde kompozit panel dekupe edilerek Pilon Totem Tabela Yapıldı.

 

 

ISA Sign Expo 2017 Tabela Fuarı Yaklaşıyor

ISA International Sign Expo 2017, Tabela Fuarı alanının açılışından üç ay önce fuar alanı satışlarını tamamladı. ISA International Sign Expo 2017, 19-22 Nisan tarihleri ​​arasında Las Vegas’taki Mandalay Bay Kongre Merkezi’nde yapılacak.

Tabela FuarıISA Sign Expo, Tabela Fuarı, grafik ve görsel iletişim endüstrisi için en büyük yıllık etkinlik olup baskı, dijital tabelalar ve bunlarla arasında olan her şeyi bir araya getirmektedir. Mandalay Körfezi’ndeki Tabela Fuarı katında 20.000 metrekareden fazla stand alanı ve yaklaşık 600 katılımcı bulunmaktadır. 20.000’den fazla katılımcı çekmesi bekleniyor. İlgilenen katılımcılar için kayıtlar alınmaya başladı bile…

Fırsatlar

ISA, CPP ile ortak bir konumda bulunduğunu açıkladı: Ticari yazıcıları ve geniş formatlı mürekkep püskürtmeli uzmanları baskı ve paketlemeyle bir araya getirerek katılımcılara sinerjileri keşfetme fırsatı sunuyor.

Katılım

ISA International Sign Expo 2017, aşağıdakiler dahil olmak üzere popüler dönen etkinlikleri içerecektir. “Oyun Değiştirici” oturumları, önde gelen düşünürleri oyunun değişen iş stratejileri ve fikirlerini paylaşmaya davet ediyor. Popüler ağ etkinlikleri, ISA Kayaları: Endüstri Partisi; Davetiye amaçlı yalnızca resepsiyonlar; Ve ulusal ve özel giriş şirketleri için iş kurma ISA Ağ İletişimi; ve tabelalar, grafik ve görsel iletişim şirketlerine yardımcı olmak üzere konularda eğitim etkinlikleri düzenleyen şirketler, yeni fikirleri kullanıyor, işletme faaliyetlerini düzene sokuyor ve zayıf yönlerini hedefliyor.
ISA International Sign Expo 2017 için kayıt www.signexpo.org adresinde açıktır.

 

ISA Tabela Fuarı Hakkında

International Sign Association (ISA) Tabela Fuarı, Amerika Birleşik Devletleri’nden ve dünyadaki 60 ülkeden gelen tabela imalatçıları, tedarikçileri ve kullanıcılarını temsil eder. ISA ve bağlı Kuruluşlar, 200.000’den fazla Amerikalı işçi çalıştıran ve 37.5 milyar dolarlık bir ekonomik etkiye sahip olan dünya çapında tabela ve görsel iletişim endüstrisini desteklemek, teşvik etmek ve geliştirmek için çalışıyorlar.

 

Reklam lambri ahşap üzerine fon baskılı pleksi kutu harf ışıklı

Reklam için 3 Tür Karşılaştırıldı. Sizce Hangisi Daha Çok Kazandırdı?

Tabela dünyasında, reklam seçeneklerinin sonu yoktur.. İşletmenizi tanıtmanın pek çok yolu vardır ve bazen hangisinin sizin işinize en uygun karar vermek bir mücadele gerektirebilir. Açıkça görülüyor; daha fazla tabela = daha fazla satış olduğu halde, seçiminizi yapmanıza yardımcı olacak bazı istatistikler var.

Işıklı Tabela

Bir adet ilave ışıklı tabelanın yıllık satışlarınızı % 4.75 artırabileceğini biliyor muydunuz? Bu, işiniz yıllık satışı 250.000 TL ise yalnızca kaliteli bir tabela, 12.000 TL oranında satışınızı artırabilir demektir! İlgilendiniz mi? Artık kazanabileceğinizi bildiğinize göre muhtemelen elektrikli tabelanın ne fark ettirdiğini merak ediyorsunuz demektir. Işıklı tabelalar herhangi bir gündüz ürün satanlar için bile kullanılır. İster üç boyutlu harfli yazı tipi veya basit bir tabela olsun, elektrikli vitrin tabela sürekli reklam alanınızda güven, bilinirlik ve farkındalık oluşturur.

Şaşırtıcı bir şekilde, hemen hemen tüm ticari sokaklarda trafiğin % 30’u karanlıkken oluşur. İşiniz gölgelerde saklıyorsa, sadece kapıdan giren tüm potansiyel müşterileri kaçırmazsınız. Kendinizi akıllarda tutmak için her fırsatı değerlendirmiyorsanız, marka bilinirliğini ve marka sadakatini geliştirme fırsatı da kaçırırsınız.

Işıklı olmayan eşinin aksine, arkadan aydınlatma tabelası gece veya gündüz her iki yaya ya da yürüyen sürücü tarafından görülebilir. Bu canlı, renkli ekranlar markanızın fark edilmesini sağlıyor ve trafiğinizi kapınıza yeniden yönlendiriyor. Sokak ışıklarıyla yetinmek sizi rakiplerinizin hizasına ya da gerisine bırakmak olur.

Totem Tabelalar / Pilon Tabelalar

İşletmeniz yolun yanında gizlenmiş mi yoksa yoğun bir sokakta bulunan düşük katlı binalar arasına sıkışmış mı? En önemli şey fark edilmektir. Rakiplerinizin üstünde nasıl yükselebilirsin? Gerçekten işinize biraz yükseklik kazandırarak!
Genellikle adı verilen pilon tabelaları ya da totem tabelaları sadece  yerin sabitlenmiş bir direk ya da şase üzerine monte edilmiş büyük tabelalardır.  Totem tabelayı bilmeseniz de direkli tabelaları elbet  ki bilirsiniz. Doğru, her McDonald’sın üzerinde yükselen, dünyadaki en tanınmış sembolü taşıyan bir direkli tabeladır.

Bunlar genellikle uzaktan görülebilen büyük tabelalardır ve ışıklı olabilmektedir. Ayrıca elektronik kayan yazılarla destelenebilme seçeneğine sahiptir. Herhangi bir iş için, herhangi bir logo ile herhangi bir renkte özel olarak tasarlanabilmektedir. Bu muazzam totem tabelalarının imalatı ucuza gelmese de yatırım yaparak gelirleri her yerde% 5,9 -% 12,3 artırabilirsiniz. Tabelago, kendisi için birçok kez ödeme yaparak pazarlama dolarından en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar.

Zemin Grafikleri

Zemin grafikleri satışları% 17 oranında artırabilir. Nasıl? Psikolojiye geliyor. Joseph S. King, ‘e göre zemine bakmanın dikkatimizi yoğunlaştırdığını ve içeriği bizimle alakalı hale getirdiğini açıkladı. Tüketici üzerindeki bu etki doğrudan karar verme sürecini etkilemektedir. Ve iyi haber şu ki, bundan yararlanmak için birçok farklı yol var.

Bir işletme sahibi olarak, daha yüksek bir kar marjı bulunduğu için belirli bir ürünün satışlarını artırmak isteyebilirsiniz. Zemin grafikleri, birden fazla markanın bulunduğu perakende ortamlarında marka bilinirliği oluşturmak için kullanılabilir. Ayrıca bir müşteriyi sahip olmadıkları bir şey satın almak için etkilemek için kullanılabilirler. Örneğin, stratejik olarak yerleştirilmiş bir zemin grafiği, dürtü alımlarını tetiklemek için kasada mevcut olan bir ürünü vurguluyor.

Zemin grafikleri iç mekanlarla sınırlı değildir. Yolcuların ilgisini çekmek açısından, zemin grafikleri diğer kaldırım işaretlerine kıyasla biraz daha yüksek bir seviyeye sahiptir. Öncelikle, mağaza önündeki bir penceredeki veya A tabela olarak kapı önlerine konulan ve yayaların onaylanmaları için başını çevirmesini gerektirir ama zemin grafikleri yürüyen yerleri seyreden yayalar için doğrudan görüş hattı içindedir. İkincisi, bariz gerçek şu ki, sandviç tahtası etkili bir reklam aracı olabilse de, kasvetli bir gri çimento kaldırımından çıkan renkli resimler her gün gördüğünüz bir şey değildir. Duyuları şoke eder, çünkü ikinci bir anı garanti etmek için yeterince farklıdır.
Yatırım getiriniz söz konusu olduğunda, taban grafiklerinin fiyatı çeşitler arasında en uygun olanlardan biridir. Kısa vadeli tabela olarak kullanmak için oldukça ucuzdur ancak uzun vadeli tabelalar olarak kullanılamazlar. Belli aralıklarla yenilenmelidirler. Yıpranma kaynaklı bu ihtiyaç aslında kısa vadeli kampanya ürünü olduğu için çok da önemli değildir.

Reklam için Sonuç Olarak

Size istatistikler verdik; Gerisi size kalmış! Unutmayın, her tabela her firma için uygun değildir. Hangi tabela seçeneğinin size en fazla yatırım getirisi sağlayacağını belirlerken, ürünleriniz / hizmetleriniz, demografik özellikleriniz ve coğrafi konumunuz gibi şeyleri düşünün. Işıklı Tabelalar, Totem Tabela / Pilon Tabela ve zemin grafiklerinin avantajlarını karşılaştırarak, geniş bakış açısıyla kurumsal reklam gerekliliğinin önemini anlatmaya çalıştık. Projeleriniz için buradan bize ulaşmayı unutmayın.