Totem Tabela

Totem Tabela nedir ?

Totem Tabela günümüzde kullanımı dahada sıklaşan çoğu firmanın iş yerleri için ihtiyaç duyduğu tekbir reklam alanı ve daha fazla markanın göz önünde bulunması için kullanılan bir tabela türüdür. Tasarım ,ihtiyaç türü ve yasal izinler içinde yapılabilecek çalışmaların bile yüzlerce çeşidi olup özellikle tasarım açısından üretkenliğin en fazla kullanabileceği tabela çeşididir.

Büyük alışveriş merkezlerinin ve devlet kurumlarının da sıklıkla tercih ettiği bir reklam türüdür. Kkendi içinde ışıklı veya ışıksız yapılabilir. Totem imalatı yapan reklam firmaları alana göre ebatlarını belirledikleri totemlerin statik hesaplarını tecrübelerine ve matematiksel hesaplar ile gerçekleştirir. Aksi taktirde kazalar gerçekleşebilir.

Totem Tabela nerelerde kullanılır?

Alüminyum pleksi kompozit panel led ve çeliğin her türünün kullanılmasına ortam sağlayan, firma için prestijin simgesi ve aynı zaman da ebat ve boyutlarıyla firmayı yansıtan bir reklam aracıdır . petrol istasyonlarında fiyat panosu, alışveriş merkezlerine yaklaştıkça göze ilk çarpan devasa yükseltiler, yol kenarlarında ünlü reklam yüzlerini gördüğümüz otoyol totemleri ve bazende baz istasyonlarının kamufle edildiği, herkesin gördüğü ama çoğu insanın sadece tabela… dediği Totem Tabela

İmalatı diğer bütün tabelalardan farklı ve radikal bir yapıya sahiptir imal edilmeden önce tasarım safhasında kesinlikle işinde uzman insanlar tarafından yapılmalıdır, ki sunum aşamasından sonra imal edilirken her hangi bir problem yaşanmasın.

Işıklı Totem

Listede bulunan tüm tabelalar Işıklı Totem olarak imal edilebilmektedir. Işıklı Totem imal edilirken kaset genişlikleri ve içerisinde kullanılan aydınlatma sistemi oldukça önemlidir. İçten Florasan ve Led olarak yapılabilen ışıklı totem, led sistemlerde güneş enerji panelleri kullanılarak uzun vadede karlı bir sistem yapılmasını sağlar. Dıştan aydınlatmalarda led veya ampül projektör kullanılarak aydınlatma sağlanır. Homojen bir görüntü elde etmek için içten aydınlatmalı totem tabelaları tavsiye etmekteyiz. Daha fazla ışıklı tabela çeşiti için tıklayınız.

Işıksız Totem Tabela

Listede bulunan tüm tabelalar Işıksız Totem olarak imal edilebilmektedir. Işıksız totem imal edilirken kaset genişliği sadece ayak sistemine göre ayarlanır. Genellikle yol tabelaları gibi elektrik bağlantısının sorun olduğu lokasyonlarda ışıksız totem tabelalar kullanılır. Bu tarz yerlerde güneş enerji panelleri ile aydınlatma sağlanabilir.

Dıştan Aydınlatma Totem Tabela

Ekonomik bir ışıklı tabela çeşiti olan dıştan aydınlatma totem tabela çeşitleri, arızaların kolay giderilmesi açısından avantajlıdır. Sürekli görsel değişiminin olduğu şehir içi ve yol tabelalarında oldukça sık kullanılır. Görsel alanın üstünden ya da altından çıkma profiller yapılarak görsel alanı aydınlatacak şekilde projektör aydınlatma yapılır. Bu projektörler led ya da ampul olabilir.

Üç Ayaklı ve Üç yüzeyli Totem

Üç ayaklı ve üç yüzeyli Totem Tabela ; günümüz de çoğunlukla büyük alışveriş merkezlerinde gördüğümüz bir tabela çeşididir bugüne kadar yapılmış en büyük tabelalar bu sistemde yapılır gerek rüzgara olan direnci gerekse fazlasıyla sağladığı reklam alnıyla tabela sektörün, dev ürünleridir. Yapım şekli üçgen olup dikey bir prizma mantığıyla imalatı ve montajı yapılır ayak sistemi birbirine çapraz ve düz desteklerle bağlanmış bağlantılar flanş ve cıvata ile yapılmış bir boru sisteminden oluşur bu sistem dayanıklılığıyla inanılmaz yüksekliklere çıkartıla bilir. Görsel alanlar kaset mantığından biraz daha farklı olarak çelik yoğunluğu, sırt ve ayak dengeli olarak imal edilir. Genelde oluşturulan dikey prizma neredeyse tamamen reklam alanı olarak kullanılır.

Pilon Totem Tabela

Pilon Totem Tabela; bu sistemde üretilen tabelaların en büyük özelliği hemen her boyutta yapılıp hemen hemen, her alanda kullanılmasıdır. Petrol istasyonlarından, site oto parklarına, alışveriş merkezlerinden, şehir içi yönlendirmelere kadar her yerde . Dikey ayak ve gövde ile bütünleşik bir yapıya sahip olup, üzerin de dokun matik Kios’lardan değiştirile bilir skorluk olanlara kadar her şeyi kullanmamıza imkan sağlar İnternet sitemizde birçok örneği ve değişik tasarımları mevcuttur yapısı itibariyle imalatında statik toz boyalı alüminyum veya alumünyum kompak lamine paneller kullanılır (kompozit) tasarımlarda değişik şekillerde kullanılabilir ,ama genelde zeminden en yüksek noktasına kadar kolon şeklinde bir totem türüdür , pilon Totem şekli ve duruşuyla sonderece şık ve kullanışlıdır. Teknolojiye en iyi ayak uyduran tabela sistemidir ,alış veriş merkezlerinde dokunmatik veya düz dijital ekranların takılarak kullanıldığı kios lar bir çeşit pilon totem örneğidir.

Anıt Totem Tabela

Anıt Totem Tabela ; Anıt Totem Tabela Pilon Totem ve Direkli Kasetli Totemin birleşimi gibi düşünülerek oluşturulmuş bir tabela türüdür. Anıt Totem Tabela taşıyıcı ayağın elektro statik boyalı alüminyum veya kompak lamine alüminyum panel (kompozit) ile giydirilerek kaset yapısıyla bütünlük içinde uygulanmasıyla dikkat çeker tasarımı ile değişkenlik göstererek diğer tabelalara nazaran uygulanmasıyla dikkat çeker. Tasarımı ile değişkenlik göstererek diğer tabelalara nazaran çok daha fazla göze hitap eder.

Döner Totem Tabela

Döner Totem ; Direkle beraber ve direkten bağımsız, kendi ekseninde ya da bir yörüngede kafa kasetin dönmesiyle bir hareket oluşturan totem tabelalara denir. Işıklı ve ışıksız hareketli totem olarak üretilebilen bu tabela çeşiti büyük projeler için ciddi bir prestij kaynağıdır. Türkiye’de çok az hareketli döner totem tabela olup firmamız tarafından da makina mühendislerinin desteği ile hatrı sayılır adette yapılmıştır. Özel çizim ve projelendirme ile yapılan bu çalışmalar her şekil ve ebatta yapılabilmektedir. İçerisindeki çark, rulman, hidrolik, motor ve mil sistemleri ile hareket mekanizması oluşturulmaktadır.

Yol Tabelası – Karayolu Tabelası

Genel kullanılan totem tabelalarından farklı olarak ayakları istenilen bakış açısına göre düzenlenmiş çoklu konstrüksiyon ya da direklerden oluşur. Yol Tabelası, genellikle şehirde yoğun trafiğin olduğu yerlere konulan megaboard tabelalardır. Karayolu Tabelası, uzun yol yolcularına hitap eden tabelaların bütüne denir. Genellikle çok büyük ebatlardadır.

Kızılderili Totemi

Uygarlığın ilk totemlerdir. Kabileler tapınmalarının dışında bulundukları bölgedeki hakimiyetlerini simgelemek ve anı(t) oluşturmak amaçlı yapıldığı düşünülmektedir. Biz, espiri amaçlı bu kategori bulundursak da toteme saygımız var ama tapamayız!

Totem Tabela Fiyatları

Totem Tabela, gerek boyutları gerekse bulunduğu yerler olsun her açıdan büyük bir felakete sebep olabilecek bir tabela çeşiti. bütün matematiksel ve mimari işlemler bir yana tecrübeli bi ekip ile kaliteden ödün vermeden imal edilmesi gerekir statik dayanıklılık hesapları yapılırken aynı zaman da bütçeye uygun malzemeler kullanılmalı ama malzeme kalitesinden vazgeçilmemelidir.

Totem Tabela Ölçüleri

Kaset ve direkli ışıklı içten merdivenli Totem Tabela; firmaların iş yerleri önünde büyük bahçe ve otopark alanlarında göze daha yakın olmak için kullandıkları totem tabela genelde 600×300 cm ebatlarında 10 metre direk üstüne yapılıp gerek insanların aradığını bulmasını sağlayan bir araç, gerekse firmaların marka aşinalığını koruması için kullanılan bir araçtır .

Kaset ve Direkli Totem

Kaset ve direkli Totem Tabela ; imalatında en baştan atılan beton cinsi ve içine yapılan ankraj sistemiyle gerçekten çok sağlam olması gereken bir yapıdır. Kasetin çoğu zaman rüzgar direncini tamamen gördüğü yani Türkiye şartlarında en şiddetli rüzgar düşünülerek hesaplanır yaklaşık metre karede; seksen kilogram şiddetin olabileceği düşünülerek yapılması gerekir Kullanılan flanş ebatları ve payandaları direk yüksekliği ve kaset genişliği ile doğru orantıda artırılır veya düşürülür. Kullanılan direk içten merdivenli olup arıza müdahalesi ve montaj için elverişli olması gerekir direk ve kaset arası bağlantı görüntüde daha estetik bir algı oluşması açısın dan büyük vida değilde küçük ve daha fazla vidayla yapılmalıdır. Kaset, ayak ile bağlantıya yoğunlaşmış bir iç konstrüksiyon kendi ağırlığı ve rüzgar da esnemesi düşünülerek yapılır çelik konstrüksiyon genelinde kullanılan malzeme kalınlığı dengesi ve direnciyle hatasız bir şekilde imal edilmelidir.

Reklam yüzeyini oluşturan vinil ile tam bir gemi yelkenidir o yüzden kasete bağlantıları son derece önemlidir . 18 metrekarede yaklaşık 120 bağlantı aparatı çelik oluşuma vida sistemiyle gerdirilerek montajı yapılır. Vinil metrekaresi 600 gram gelen özel yarı saydam bir malzemedir sektörde ışıklı Totem vinili olarak geçer dokusu ve polyesterle içinde kullanılan ışığın homojen bir şekilde reklam alanını aydınlatmasını sağlar . Üzerinde oluşturulacak olan görselin, gerek dijital baskı gerek folyo kesim Olsun birinci sınıf olması ,daha uzun süre dayanması ,yenilenme maliyetinin yüksek olması sebebiyle önemlidir .

Aydınlatması yüzey genişliği sebebiyle genelde pek ekonomik olmaz ama günümüzde led sektöründe ki gelişmeler bunu da mümkün olduğunca ekonomik hale getirmiştir. İmalata aşamasında maliyeti biraz yükselterek led kullanılması ileriye dönük daha az elektrik faturası ödememizi sağlar ve milli servete desteğimizi arttırır. İmalatta ödenen aydınlatma farkı fiyatı bize fazlasıyla zaman içinde geri dönecektir. Boyası bir otomobil kadar kaliteli bir alt yapıyla boyanmalıdır çünkü; çeliğin dış doğa şartlarıyla yüz yüze olduğu bir tabela çeşididir.

Birlikte Harika İşler Yapalım !

Uzun yılların deneyimiyle, işinizin görsel kimliğini eğlenceli ve etkileyici bir şekilde hayata geçiriyoruz.

Paylaş