Fener Tabela

Fener Tabela tam ihtiyacınız olan şey! Dikkat çekmeye mi ihtiyacınız var? Bulunduğunuz cadde ve sokaklarda, sizi parlatan bir sanat eseri arıyorsanız; fener tabelanız için doğru adreste geziniyorsunuz.

Fener Tabela Nedir?

Firmaya ait mevcut bina veya yapının cephesine dik olarak yüksekten montajı yapılan, üzerinde firmaya ait logo/logotype bulunan, imalatında, ahşap, demir, kompozit, pleksi vb. malzemeler kullanılan, çıkma, çift taraflı, ışıklı ve ışıksız tabelalara Fener Tabela denir.

Fener Tabela Nerelerde Kullanılır?

Temel ihtiyaç ve hedef doğrultusunda ışıklı ve ışıksız olarak yapılabilen ve iç mekanda, AVM, sosyal tesisl, komplex, plaza, havaalanı vb. büyük metrekareli ve yeterli tavan yüksekliğine sahip kapalı alanlarda kullanılır.

Hangi işletmeler kullanır?

Dış mekanda, cafe, eczane, restorant, cadde işletme ve dükkanları, bar, marketler, bankalar ara sokak işletmeler başta olmak üzere müşterinin görüş açısını yakalama ve rakipleri arasından sıyrılma ihtiyacı duyan tüm sıra düzen firmalar kullanabilir.

Özellikle kurumsal firmalar mevcut kurumsal görüntülerini tamamlamak ve reklam alanlarından en iyi şekilde yararlanmak için özellikle ihtiyaç duyar.

Otantik Tabela

Ahşap ve ferforje gibi malzemelerin kullanılmasıyla yapılan bu tabela çeşitli, genelde cafe, restoran, antikacı ve eski, otantik bir konsepte sahip ve o görüntü sergilemeyi amaçlayan firmalar tarafından tercih edilir. Ahşap malzemeler CNC kullanılarak 3D ya da 2D olarak oyularak görsel alan oluşturulur. Ferforje de tamamlayıcı bir çerçeve ve ayak işlevi görür.

Ferforje Tabela

Çeşitli Ferfoje desenlerle süslenerek yapılan bu tabela çeşitli, yine cafe, restoran, antikacı gibi firmaların tercih ettiği bir tabela şeklidir. Hem ferfojenin verdiği otantik hava hem de ferforjenin kattığı üç boyutlu görüntü açısından oldukça şık ve etkileyici tabelalar yapılabilmektedir.

Görsel Alan

Görsel alanda genelde galveniz sac kullanılarak ferfojeye puntalanır ve çift yönlü olarak boya vb. uygulamalarla logo/logotype oluşturulur. Boya konusunda dikkat edilmesi gereken şey üzerine mutlaka uygun bir vernik atılarak kalıcı bir ürün elde etmektir.

Bayii Fener Tabela

Kurumsal firmaların franchise tabelalarını ve şube bayii tabelalarının tamamlayıcı ögesi olan ve dikkat çekmek için olmazsa olmazdır.

Kurumsal bir görüntüsünün yanında müşteride güven ve kalıcılık hissi yaratır. Benzer işletmelerin bulunduğu lokasyonlarda diğer rakiplerden ayrılmayı sağlar. Firmanın kurumsal konseptine uygun bir şekilde yapıldığı için her çeşit malzeme kullanılır.

Hangi firmalar, hangi tarz?

Bankalar, beyaz eşya satıcıları, telekomünikasyon temsilcilikleri genelde ışıklı kompozit malzemeler kullanarak fon baskı pleksi uygulamayla tamamlarlar. Cafe ve restoran tarzı firmalar ışık açısından daha dikkat çeken pleksi çıkma tabelaları tercih ederler. Akşam saatlerinde açık olan kurumsal firmalar için ışıklı  tabela olmazsa olmazdır.

Hazır Elip Tabela – Oval Tabela

Genellikle hazır sistemler olarak tercih edilen ucuz ama kaliteli ve etkili bir reklam yaratan bu tabelalar çoğunlukla hızlı şubeleşme yoluna giden orta ölçekli firmaların tercihidir. Hem montajının kolay olması hem de kullanım alanlarının genişliğinden dolayı son zamanlarda oldukça rağbet görmüştür.

Faydaları

Elips ve Oval Tabela, ön yüzeyinde fon baskılı pleksi kullanılarak 3D bir görüntü sergiler. Işık açısından da oldukça dikkat çekicidir.

Kendi imalatımız hazır tabela sistemlerinde uygun ve kalite garantisi vermekteyiz. Fiyat bilgisi almak için hemen arayabilirsiniz.

Güvenli ve Güzel Fener Tabela Nasıl Yapılır?

Öncelikle insanların altından geçeceği bir uygulama olduğu için oldukça sağlam olmalıdır ki bunun başında ayak sisteminin görsel tabelanın ağırlığına göre yüksek kalınlıkta olmalıdır. Çok fazla rüzgar mukavemeti alacağı için bu çok önemlidir.

Malzemelerde dikkat edilmesi gerekenler

Paslanmaya karşı dayanıklı ve iyi kalite endüstriel boya ve astar tercih edilmelidir. İç aydınlatmasında dış mekana dayanıklı trafo ve şerit veya mümkünsel modül ledler kullanılması gerekmektedir. Dış yüzeyinde tabelanın çeşiti göre kullanılacak olan görsel alan dayanıklı mamüllerden üretilmelidir.

Fener Tabela Çeşitleri

  • Kompozit Tabela
  • Alüminyum Tabela
  • Otantik Tabela
  • Ferforje Tabela
  • Elips Tabela
  • Oval Tabela
  • Işıklı Tabela
  • Paslanmaz Tabela
  • Eskitme Tabela

Birlikte Harika İşler Yapalım !

Uzun yılların deneyimiyle, işinizin görsel kimliğini eğlenceli ve etkileyici bir şekilde hayata geçiriyoruz.

Paylaş