Işıklı Tabela, markanızın/firmanızın günün 24 saati göz önünde olmasını sağlar ve belkide günün en etkileyici görüntüsünü hava karardıktan sonra verirsiniz. Firmamız sürekli bakım garantisi vererek tabelanızın sürekli parlamasını sağlar. Eğer sizde yapıldıktan bir süre sonra patlayan florasanlardan, kararan led uygulamalardan sıkıldıysanız; kaliteli malzemelerin güveniyle sürekli bakım hizmeti veren tabelago, sorunlarınıza çözüm üretmekten mutluluk duyar…

Işıklı Tabela Sistemlerinin Hayatımızdaki Yeri, Işıklı Tabela Çeşitleri ve Teknik Özellikleri

               Bilincimiz ve görsel hafızamızdaki; şehir, cadde ,alışveriş merkezleri ve ünlü kentsel alanlar, aslında hepsinin neredeyse kontrolsüz bir şekilde oluşumunun dekoratif  mimarı Işıklı Tabela. akşamları yürüyüş yapmak için tercih ettiğimiz yollar , bazı firmaların iş yerlerinin dikkat çekiciliği, özellikle akşamları bulunduğumuz ortamı anında konumumuzu anlaya bilmemizi sağlayan; Işıklı Tabela.

                Işıklı Tabela sektörde en çok tercih edilen tabela çeşididir ki, sebebi bir iş yeri için gerekli olan alın tabelasının ,hava karardığı zamanda, insanların gözüne  hitap etmesini sağlamak ve güzel bir tasarımın ışıklandırılmasıyla etkili bir imaj yaratmaktır.

               Sektörde neredeyse her çeşit tabelanın ışıklısını yapmak mümkündür ve ışıklı olması her zaman firmanın yararına bir tercihtir.

Işıklı Vinil Tabela

        bu tabelanın üretiminde  tabelaya özel üretilmiş alüminyum kasa kenarları ile oluşturulan havuz tabanına ışık sızdırmazlı için gofraj kapatılır. Zemin içerisine  aydınlatma malzemesi yerleştirilerek (floresan veya led ) aydınlatma sağlandıktan sonra kreatif bir çalışmayla iki boyutlu görsel oluşturulur. Görsel vinil üzerine dijital baskı veya folyo kesim yöntemleriyle uygulandık tan sonra daha önce oluşturulan ışıklı havuz sistemi üzerine gerdirilerk montajı yapılır

Işıklı Totem tabela

            Sitemizde firmanız için önemi imalatı ve çeşitleri, açıklamalı bir şekilde yapılmıştır Işıklı Totem Tabela sayfamıza bağlanabilirsiniz. Tabelago, Totem, Pilon ve Anıt Tabela çeşitlerinde ışıklı olarak en iyi modelleri sunmaktadır.

Işıklı Fener Tabela

           Işıklı Fener Tabela : Bu tabela, alın tabelasının yetersiz kaldığı dar ara sokaklar, çok fazla yaya sirkülasyon olduğu işlek caddeler de yayanın alın tabelasını göremeyişi nedeniyle kullanılan bir tabela türüdür .

           Işıklı Tabela imalatında ;alüminyum,ferforje,ahşap, çeşitli Pleksi ve alaşım malzemeler kullanılmaya müsait bir yapısı vardır alın tabelasıyla bütünleşik bir tasarıma sahiptir. Bankaların ve telekomünikasyon şirketlerinin olmazsa olmazı iş yerinin ve tabelanın adeta bütünlüğünü sağlayan küçük bir dokunuş; Işıklı Fener Tabela

Pleksi Işıklı Tabela

          Işıklı Pleksi Tabela ;son yıllarda fazlasıyla görmeye alışık olduğumuz hızlı bir şekilde bayileşen ve halk tarafından çok sevilen çiğ köfteciler, hepsinin tercihi Işıklı Pleksi Tabeladır. İmalatı tamamen Işıklı Vinil Tabela mantığında olup daha net ve canlı renkler elde edilir gündüz görüntüsü de bir o kadar parlak ve göz alıcıdır.

Işıklı Pleksi Kabartma (Pleksi Kutu Harf)

            Pleksi Kabartma Işıklı Tabela; alüminyum, kompak lamine alüminyum panel(kompozit) ,ahşap ızgara ,metal ızgara ,duvar, mağaza veya çatı zeminine dahi uygulana bilir sektörde kutu harf olarak adlandırılır ve üç boyutlu tabelalarda sıkça tercih edilir.

           Işıklı Pleksi Kabartmalar imalatı; boyutlarına uygun kalınlıklardaki Pleksi levhalar cnc de kesilerek şekillendirildikten sonra yaklaşık harf boyunun %15 kadar genişlikteki bantlar ile kenar çizgisine mutabık kalınarak ısıtıcılar yardımıyla dönülür. Şeffaf kimyasal yapıştırıcılar (kloroform ,hızlı yapıştırıcı) kullanılarak yapıştırılır. Aydınlatması kabartma yapıldıktan tan sonraki iç ölçülere uygun olarak kesilen  belli kalınlıktaki foreks veya alüminyum paneller üzerine yapıştırılan aydınlatma malzemeleriyle sağlanır.

Kutu Harf Işıklı Tabela

               Kutu Harf Işıklı Tabela; Pleksi kutu harf imalatında olduğu gibi kabartma harfler, krom çeşitleri, alüminyum ve ahşap kullanılarak yapıla bilir ancak ışıklandırma; şekillerin uygulandığı yüzeye yansıtılarak yapılması mümkündür. Yani kabartmanın altına yerleştirilen aydınlatma sisteminin zeminine yansıması esas alınır .

Led Ekran ve Kayan Yazı Sistemleri

           Led Ekran ve Kayan Yazı : çağımız teknolojisinin bize sunduğu etkili ve bi o kadar da kullanışlı bir reklam aracıdır. kayan yazı ;sistemleri firmaların iş yerleri için sonsuz yazı ve animasyon imkanı sunan çeşitli renk tercihleriyle gece ve gündüz etkili bir görsel Işıklı Çeşitidir.

           Led Ekran; televizyon mantığının, sessiz bi şekilde dış mekana adapte edilmiş devasa boyutlarda yapıla bilen, video görüntüleme sistemleridir. Günümüzde, insan psikolojisine ve bilinç altına en fazla etki yapan reklam videolarının kara yollarında alış veriş merkezlerinde ve daha birçok yerde karşımıza çıkmasını sağlayan bir Işıklı Tabela aracıdır.

Kompozit ve Alüminyum Kabartma

Kompozit ve Alüminyum kullanılarak zemin ve harflerin kabartılmasıyla elde edilen tabela çeşitidir. Genellikle bayii tabelalarında kullanılan bu tabela ışıklı olarak yapılarak güzel bir tabela örneği oluşturur. Ekonomik bir tabela örneğidir.

Alüminyum Kompozit Oyma Pleksi Kabartma

Alüminyum Kompozit panellerin CNC router tarafından istenilen görseller için oyulur. Arkadan pleksi yapıştırılarak istenilen görsel elde edilir. Ayrıca pleksi kutu harf yapılarak kabartma da elde edilebilir. İçten led aydınlatmasıyla ışık sağlanır.