Türkiye’den nostaljik iş yerlerindeki tozlu ve eski tabela çeşitleri

Günümüzde sık sık modern tabelalar kullanılmaktadır. Ama eskiden beri süregelen ve her firmanın mutlaka kullandığı tabelalar, geçmişte de dükkanları süslemekteydi. O zamanın nostaljisini yansıtan ülkemizin tozlu tabelalarını sizin için derledik.

eski tabela

Eski zamanların vaz geçilmez klasiklerinden; dükkan camı üzerine yapılan tanıtım logosu. Geçmişte dükkanların çoğu bu tekniği kullanarak müşteri çekmeye çalışırlardı. Eskiden bir dönem rekabet kurallarına göre her firmanın  tabelalarının aynı tip olması gerekirdi. İşte bu dükkanda o zamanlardan kalma…

eski tabela

Eskinin vazgeçilmez klasik ve bir o kadar sade tabelalarından birisi de bu. Sadece bakkalın ve dükkanının ismi yazılı olan bu tabelaya bir de bina numarası eklenmiş.

eski tabela

Bu da bir kadın giyim dükkanın klasik ve sade tabelası.

eski tabela

Geçmişten ahşap bir tabela üzerine boyayla yapılan bir kırtasiye tabelası. Sizi eski günlere götürdü değil mi?

eski tabela

Bir toptancı dükkanının sade ve müşteriyi yormayan klasik tabelası.

eski tabela

Bu tabelada çeşidinde işletmenin ne yaptığı yazmasa da eskiden sık sık kullanılırdı.

eski tabela

Mermer üzerine kazınmış bir tabela. Osman Amca’nın nostaljik esintili dükkanında dibek kahvesini tatmak istediniz değil mi?

eski tabela

Eski bir manifatura dükkanının teneke tabelası.

eski tabela

Gümüşhane ilimizde yıllara meydan okuyan bir lastikçi dükkanın tabelası. Dükkan sahibi bu dayanıklı tabela hakkında şunları söylemiş: “Tabeladaki boya şu ana kadar herhangi bir işlem görmedi. Pasta, cila da yapılmadı. Aynı orijinalliğini koruyor. Yıllardır bu şekilde asılı duruyor orada.”

 

 

Gelin Tanışalım
Birlikte Harika İşler Yapalım !