Tabela Fiyatları Analizi Nasıl Yapılır?

    Tabela fiyatları konusunda satın almacılar, oldukça kafa karıştıracak durumlarla karşı karşıya gelmiştir. Bunun en büyük sebebi işinin ehli olmayan ellerden çıkan ihtiyaç analizi ve ardından gelen tekliflerdir.

     Tabela, genellikle yapısı gereği firmaya/kuruma özel yapılan bir uygulamadır. Kendi içerisinde renk, malzeme ve uygulama çeşitliliği ile binlerce varyasyonu içerisinde bulundurmaktadır. İsterseniz küçük bir yönlendirme tabelası yaptırmak isteyin, isterseniz büyük bir megaboard; malzeme çeşitliliği içinde boğulabilirsiniz.

     Bu konularla uğraşmak istemeyen pek çok firma/kurum tam hizmet ajanslarından destek almakta olup, açıksası çoğu zaman ajanslar bile yeterli olamamaktadır. Çünkü reklam ajansları tasarım hizmetlerinin yanında bu tarz işleri komisyon amacı güderek yaptıklarından teknik bilgi ve analizi kalifiye personele sahip olmadıkları için pek başarılı yapamıyorlar.

Tabela Fiyatları analizinde uygulama odaklı olun

     Fiyat analizi yapmadan önce yaptırmak istediğiniz uygulamaları net bir şekilde belirlemeniz gerekmektedir. Bu konuda websitemizdeki UYGULAMALAR bölümünden faydalanabilirsiniz. Her bir reklam uygulamaların çeşitli ana malzemeler ve ara elemanlardan üretildiğini unutmayınız. Örnek olarak bir kutu harf uygulaması için pleksi, krom, alüminyum gibi malzemelerin yanısıra içerisinde kullanılacak olan aydınlatma elemanlarının ve montaj şeklinin önemi büyüktür. Özellikle aydınlatma elemanları seçimi dikkat gerektiren bir iştir. Hem uzun süreli ışık performansı almak hem de yüksek elektirik faturalarından kaçmak için ürün marka ve çeşitlerini iyi değerlendirmek gerekiyor. Tüm bunların yanında iç mekan ve dış mekan uygulamalarda ürün çeşitleri değişmektedir. Örneğin basit bir uyarı levhasında bile dış mekanda dekota gibi ucuz bir malzeme tercih ederseniz 3 aylık kısa bir sürede hem o malzemenin şekil dekiştirdiğini ve üzerindeki folyo uygulamanın bozulduğunu gözlemleyebilirsiniz.

Tabela Teklifi Toplamak

     Tabela Fiyatları analizinde, teklif toplarken mutlaka teknik şartname isteyiniz. Emin olun bir çok firmayı sadece teknik şartlardan dolayı hızla eleyebileceksiniz. 2. aşama olarak firmanın yaptığı işleri inceleyerek sizin vizyonunuza hitap etmediğini belirleyiniz. Son aşama olarak teknik şartname ve firma vizyonu doğrultusunda fiyat kalite dengenizi belirleyerek seçiminizi yaptınız. Unutmayınız..! Yüksek fiyat kaliteli iş demek değildir. Doğru uygulama, doğru malzeme ve doğru işçilik sizi başarıya götüren şeydir.

İşin kolayı da var

     Tüm bu detaylarla uğraşmak zorunda değilsiniz. Sadece İstanbulda binlerce reklam-tabela firması vardır. Bu firmaların çoğu sadece gelen projeleri hızlı bir şekilde sonuçlandırmaya odaklıdır. Biz, Tabelago olarak müşterilerimize çözüm ortağı olarak benimser, size uzun vadede başınızı ağrıtmayacak hizmetler sunarız. Hayallerinizi ve ihtiyaçlarınızı önemser, En iyi uygulamaları, doğru malzemelerle ve en iyi tabela fiyatları ile size sunmaya çalışırız. Sizin ihtiyaçlarınızı belirledikten sonra doğru bir yapıyla hızlı bir şekilde çözümler üretiriz.

Gelin Tanışalım
Birlikte Harika İşler Yapalım !