Kompozit Dekupe Tabela – Alüminyum Cephe Giydirme – Işıklı Dekupe

Binanın ve mağazanızın eski, firmanızın kurumsalından oldukça alakasız görünümünü basit bir tabela ile kapatamazsınız. Kompozit giydirme yaptırarak hem cephenizin görüntüsünü yenileyip, tamamen firmanızla bütünle
ştirebilir hem de Kompozit Dekupe Tabela ya da kompozit üzerine kutu harf sistemleri yaptırarak yeni bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Bir ayakkabı firması için ya ptığımız bu çalışmada mağazanın ön cephesinde görünen her alan itina ile alüminyum kompozit malzemeyle kapatılmıştır. Ayrıca ışıklı Kompozit Dekupe Tabela yapılarak cephe giydirmesindeki kompozit malzeme bile birleştirilmiş, Işıklı Tabela olarak yekpare bir görüntü sağlanmıştır.

Kompozit Dekupe Tabela Nedir?

Alüminyum kompozit malzemenin CNC ile oyulup, içten pleksi yapıştırılıp ve içten led ya da florasan aydınlatma sistemleri kullanılarak yapılan tabela sistemine Kompozit Dekupe Tabela denir. Tabela Fiyatları olarak diğer uygulamalara göre oldukça avantajlıdır.

kompozit-dekupe-tabela-2Kompozit Dekupe Tabela Nasıl Yapılır?

Alüminyum kompozit paneller belirlenen ölçülere göre kesilerek, montaj ve/veya ek yerlerine uygun şekilde derz açılarak kıvrılır. İstenilen logo/logotype çizimine uygun bir şekilde CNC router taraf
ından oyulur. Tabela ölçülerine uygun olarak hazırlanan profil kör kasa üzerine vidalı sistem kullanılarak montajı sağlanır. Eğer tabela ölçüsü standart kompozit panel ölçülerine uygun değilse montajında boşluk bırakılıp aralara silikon çekilir ya alüminyum H profiller ile birleştirilir. Silikonlu kompozit birleştirilmesinde bırakılan boşluklar için kör kasadaki kayıt profillerin araları ayarlanmalıdır.

CNC ile dekupe edilen kompozit panelin arkasından pleksi, taşırmalı olarak çift taraflı bant ve silikon benzeri sistemlerle yapıştırılır/kaynaştırılır.  İç alana ışık homojen dağılacak uzaklıkta ve sıklıkta florasan ya da led koyularak aydınlatma sağlanır.

Kompozit Cephe Giydirme Neden Yapılmalıdır?

Yeni ve eski bina farketmeksizin mevcut renk ve malzeme eğer kurumsalınıza uymuyor ve size yansıtmıyorsa en iyi çözüm kompozit cephe giydirmedir. Reklam alanları açısında çok avantaj yaratan bu ürün mağazanıza istediğiniz dış görünümü kolaylıkla sağlar. kompozit-dekupe-tabela-2Alüminyum Kompozit Panel yapısı gereki hem bükülebilen hem de eğim verilebilen malzemedir. Pek çok inşaat ve mimari uygulamada mimarları
n en çok tercih ettiği ürün olan alüminyum kompozit panel mağazalar için de oldukça avantaj yaratmaktadır.

Kutu Harf, Dekupe CNC oyma vb. tabela uygulamaları ile bütünleştirildiğinde kusursuz bir görüntü elde etmenizi sağlan kompozit cephe giydirme ayrıca kolaylıkla temizlenebilmekedir.

Gelin Tanışalım
Birlikte Harika İşler Yapalım !