İyi bir Tabela Firması Nasıl Seçilir?

Tabela firması seçimi ile ilgili geçen gün ilginç bir telefon görüşmesi yaptık, telefonda bir beyefendi “neden Tabelago ile çalışmalıyım?” diye sordu. Adını taşıdığı bir emlak şirketinin sahibiydi. İstanbulda çok fazla tabela firması bulunduğunu söyledi, “neden sen?” diye ekledi. Bu, daha önce hiç tabela işi yaptırmamış  bir şirketin iyi bir tabela firmasını nereden bulacağı hakkında düşünmeme neden oldu. Bu yüzden temiz ve kaliteli iş yapan bir tabela firması arayanlar için bir listesini yaptık.

Tabela firması seçerken Dikkat edilmesi gerekenler

  1. Tecrübe – Sahada yaşanabilecek pek çok problem başlamadan giderilebilir. Yapılan montajlarla edilen yılların tecrübesi, size her konuda üstünlük sağlar.
  2. Erişilebilirlik – Tabela firmasını çağırdığınızda, ilgili bir kişi buluyor musunuz? Veya sesli mesaj? İşler ters gittiğinde bu durum çok önemli bir konu olabilir.
  3. İyi Montaj Ekipmanları – İnsanlar ucuz donanım veya kaliteli malzemeler arasındaki farkı bilmiyorlar ama yapıyoruz. Ucuz donanım ve malzeme ile çalışmanın yalnızca daha fazla sorun oluşturduğunu yıllar boyunca uzun yollardan öğreniliyor. Siz ilk seferinde doğrusunu yaptığınıza emin olun.
  4. Daha Hızlı Hizmet – Açılış, etkinlik ve kampanya zamanlamaları önemlidir. Elbet hatalar, sorunlar oluşabilir ama işin son güne bırakılmaması ve yeterli ekip ve ekipman ile hızlı çözüm üretebilmek önemlidir.
  5. Tabela çeşitleri, uyum ve yerleşim ile ilgili danışmanlık – Bir tabela tasarlarken kaliteli bir tabela firması, tabela makul bir maliyetle imal etme veya daha pahalı bir şık cephe için bir adım öteye taşımak için seçenekler sunabilir. Ancak çoğu zaman en pahalı tabelalar en az istenendir. Her şey tasarıma bağlıdır.
  6. Güvenilirlik ve Ömür – Listemdeki en önemli şey bu, maalesef bir çok, tabela firması işe girip 2, 3 veya 4 yıl sonra tabela işini bırakıyor. Zor bir süreç. Herkes sadece “Marka Yap” yazan ve sihirli bir şekilde göründüğü kadar büyük bir kırmızı düğmeyi tıklamak kadar kolay olduğunu düşünüyor. Bir tabelacı firmasını işletmek, yüksek riskli bir iştir ve çok karmaşıktır. Uzun süredir iş yapan ve birçok projeye sahip olan, iyi bir tabela portföyüne sahip olan şirketleri arayın. Tabela muhafaza edilmeli ve bakıma muhtaç olmalı, iyi bir şirket yıllar boyunca, kesintisiz olarak sizin iyi görünmenizi sağlaması gerekiyor.

Kafanız hala karışıksa bu yazımızı mutlaka okuyun.

İyi bir çözüm ortağı arıyorsanız bize ulaşmak için tıklayınız.

Gelin Tanışalım
Birlikte Harika İşler Yapalım !