Eczane Tabelası Yönetmeliği – Özge Toptani – Ümraniye

Eczaneler Birliği geçtiğimiz yıllarda Eczane Tabelası Yönetmeliği  hususunda bir takım değişimler ve geliştirmeler yapmıştı. 2014 yılında yayınlanan bu yönetmeliğe göre, eczane tabelalarında bir standart belirlendi ve tüm eczanelerin buna uyulması zorunlu tutuldu. 2017 yılında uygulamaya konulan Eczane Tabelası Yönetmeliği ile eczane tabelalarında bulunan “Eczane” kelimesi dışında başka kelimelerde aydınlatma sistemleri kullanımı yasaklandı. Bunun yanı sıra haksız rekabeti önlemek amacıyla tabelalara standart boyutlandırmalar da getirildi. Bu yönetmeliğe göre eczanelerin ismi görüntü kirliliği ve haksız rekabeti önlemek amacıyla ışıksız olarak kullanılacak. TabelaGo olarak bizler de bu yeni yönetmeliğe uygun olan tabelalar tasarlamaya başladık. İstanbul’un Pendik İlçesi’nde faaliyet gösteren Özge Toptanı Eczanesi de bu konuda hizmet verdiğimiz müşterilerimizden birisi. Yönetmeliğin belirlediği standartlara uygun olarak üretmiş olduğumuz bu tabela sayesinde hem eczane ceza gibi durumlarla karşılaşmamış oldu hem de diğer eczacıların da beğenisi kazanıldı.

Eczabeler Birliği, Eczane Tabelaları Yönetmeliği konusunda geliştirmeler yaparak son noktaya getirdi. Değişikliklerden sonra eczane firmalarının kullanacağı tabelalar konusunda bir standart geliştirildi ve tüm firmaların buna uyması da zorunluluk haline geldi. 2017 yılının nisan ayından sonra yönetmeliğe uymayan eczane firmalarının eczane ve reklam tabelası uygulamaları, idari para cezasına çarptırılacaktır.

Eczane Tabelası Yönetmeliği hakkında dikkat edilmesi gerekenler

Tabela firmalarının bazıları, fiyatları düşük tutarak müşteri çekme amacıyla yönetmelikleri önemsemeden ürün üretiminde bulunmaktadır. Yönetmeliğe uygun olmayan bu eczane tabelaları, eczane firmaları için büyük risk oluşturmaktadır. Çünkü yeni düzenlemeye göre standartlara uymayan firmalar idari para cezası alacaktır. Eczaneler bu nedenle tabela yaptırırken Sağlık Bakanlığı tarafından sunulan eczane tabelası yönetmeliğine uygun tasarımlar kullanan firmalarla anlaşma sağlamalıdır. Bizler de TabelaGo olarak, tüm yönetmeliklere uygun tabela tasarımları yaptığımız için sizleri zarara uğratmamaktayız. Kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen bu muhteşem tabelalar sayesinde hem idari para cezası riskinden kurtulacak hem de müşteri çekme imkanı bulacaksınız. Kaliteli tüm malzemelerle tasarlanan ve üretilen levhalarımız, alanında uzman ekibimiz tarafından monte ediliyor. Ürettiğimiz bu levhalar ayrıca dış havanın olumsuz şartlarına dayanıklı olması nedeniyle de dikkat çekmektedir. Sürekli olarak denetimler yapıldığı için yönetmeliğe uygunsuz olan levhalar cezalandırılıyor, bu nedenle anlaştığınız firmalara dikkat etmenizi öneriyoruz.

Gelin Tanışalım
Birlikte Harika İşler Yapalım !