Eczane Levhası – İstanbul

2017 yılında uygulanmaya başlayan yeni Eczane Levhası Yönetmeliği’ne göre eczane tabelalarında bulunan sadece “Eczane” yazısı aydınlatmalı olmak zorunda. Eczanenin ismi, görüntü kirliliği ve haksız rekabeti önlemek amacıyla, ışıksız kullanılacak. İşte bu yönetmeliğe uygun olarak Dünya Ticaret Merkezi İstanbul’da faaliyet gösteren bir eczaneye levha tasarladık. Eczane Tabela Yönetmeliğine uygun ledli olarak hazırlanan alüminyum tabelamız, eksik olarak teslim edildi ve müşterimizin de beğenisini kazandı.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Bazı firmalar, fiyatları düşük tutma amacıyla malzemeden çalmakta ve yönetmeliğe uygun olmayan levhalar yapmaktadır. Bu büyük bir risktir ve eczanenin ceza almasına sebebiyet verebilir. Bu nedenle mutlaka levhanızı yaptırırken, Sağlık Bakanlığı tarafından sunulan eczane tabelası yönetmeliğine uygun tasarımlar kullanmanız gerekmektedir. Sizlere bu hizmeti veremeyecek olan firmalalarla anlaşmamanızı tavsiye ediyoruz. Bizler Tabela Go olarak sizlere tüm yönetmeliklere uygun tabela tasarımları yapıyoruz. Kompozit ve müdahili tüm malzemelerle kaliteli bir biçimde tasarlanan ve oluşturulan levhalarımız, alanında uzman ekibimiz tarafından monte ediliyor. Bu levhalar dış havanın olumsuz şartlarına dayanıklı olması nedeniyle de dikkat çekiyor. Sürekli olarak denetimler yapıldığı için yönetmeliğe uygunsuz olan levhalar cezalandırılıyor, bu nedenle tasarımlarınızda dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz.

2017 yılında uygulamaya konulan bu yönetmeliğe uygun bir levhanız yoksa, elinizi çabuk tutmalısınız. Artan denetimlerle birlikte birçok eczane şimdiden ceza almış durumda. Sizler de ceza almamak istiyorsanız, bize gelerek uygun tabelayı kolaylıkla yaptırabilirsiniz.

HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

Sağlık Bakanlığının gürültü kirliliği ve haksız rekabeti önlemek amacıyla ortaya koyduğu bu yönetmeliğe uygun tasarımları sizler için hallediyoruz. Olası kafa karışıklıklarını ortadan kaldırmak ve riske girmemek için yönetmeliğe uymanızı tavsiye ediyoruz. Bu aydan itibaren, belirtilen standartların dışında tabela ve reklamlara sahip olmak, kusur olarak görülebilmektedir. İkinci denetlemelere kadar sizler de bu kusuru ortadan kaldırmalı ve yönetmeliğe uygun tasarımlı levhalara sahip olmalısınız.

Eczane levhası yönetmeliği ile ne geliyor?

Bu yönetmelik ile tüm eczaneler aynı standartlara bağlı kalıyor ve buna göre tabelaya sahip oluyor. Bunun dışında kalan eczaneler ise cezaya tabi tutulabilecek.

Reklam ve eczane sektörünü yakından ilgilendiren bu konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, sizler için hazırladığımız yönetmelik yazısına göz atabilirsiniz.

 

Gelin Tanışalım
Birlikte Harika İşler Yapalım !